Merhaba
Bak! İşte gizleri yaşamın, işte mutluluk
Gülümsüyor bir kapı aralığından
Ellerimizi uzatsak tutabiliriz belki
Şimdi ya da hiç bir zaman

 


Umulmadık değil; ama yapılmadık bir çalışmayı siz değerli okurlara kazandırmak, arkadaşlarımızın yazılarını sizlerle paylaşmak amacı ile böyle bir çalışmayı başlattık.
Dergimize olan ilginizi, olumlu düşüncelerinizi bekliyoruz. Tüm eleştirilerinize açığız. Emin olun yapıcı eleştirileriniz gücümüze güç katacaktır. Umarız soğuk Aralık ayında ARALIK dergisi sizlerin yüreğini ısıtır.
Biz, sorumluluğumuzun farkındayız, yaptıklarımızın en iyi olmadığının bilincindeyiz. Bunun için, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün: “Daima iyiye, doğruya, güzele...” sözünü savunuyoruz. Evet, resimde görüldüğü gibi, Atatürk o küçük ARALIK’tan bize gülümsüyor ve bizi izliyor.

 

Dergiye “Aralık” ismini vermiş olmamız hem ilk sayısının Aralık ayında çıkması, hem de öğrenci dergisi ile bir “aralık açmak” istememizle ilgili.
Üretmek ve üretimin sonunda ortaya çıkanı paylaşmak dünyanın en güzeli olsa gerek. İşte biz bu yaratıcılığın hazzını yaşıyoruz.

Arkadaşlarımızla her insanın yaratıcı, yapıcı olabileceği umudunu taşıyarak, başka bir derginin olanaklılığına inandığımız için kendisi küçük; ama paylaşımları büyük olan bir sayımızla daha sizlerle olmaktan dolu dizgin mutluluk yaşıyoruz.

Meşhurların bir kısmı ilk çalışmalarını okul dergilerinde yayımlamışlardır. Biz de, içimizden çıkacak geleceğin yazar ve sanatçılarını keşfetmek istiyoruz. Dergimiz tüm öğrenci arkadaşlarımıza açık. Kapımız onlara hep aralık…

Sevgiyle, düşünceyle, sanatla, yaşamla.kalın... ARALIK'la kalın

SEDA ÖNGER